Home >>

Ania Rusowicz – 13 lipca (piątek)

  • Wprowadzono:

W trakcie studiów zajęła się muzyką. W 2005 nawiązała współpracę z zespołem Dezire .

W 2006 roku wzięła udział w koncercie Piosenka dla Europy 2006, będącym krajowymi eliminacjami do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wraz z zespołem Dezire wykonała piosenkę „Good Girl”, z którą zdobyła maksymalną liczbę punktów od jury, lecz w wyniku głosowania widzów zajęła czwarte miejsce.

W kolejnych latach tworzyła zespół IKA wraz ze swoim mężem Hubertem Gasiulem. W 2011 roku wystąpiła z nim w polskich selekcjach do 54. Konkursu Piosenki Eurowizji,  11 czerwca tego samego roku Rusowicz wystąpiła na 48. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenkami z repertuaru swojej mamy Ady Rusowicz: „Nie pukaj do moich drzwi”, „Duży błąd”, „Hej, dziewczyno, hej” i „Za daleko mieszkasz, miły”. 21 października ukazała się jej solowa płyta studyjna zatytułowana Mój Big-Bit. W 2011 nagrała też singel „Kwiat nienawiści” z zespołem Czarno-Czarni.

8 października 2013 roku premierę miała jej druga płyta studyjna zatytułowana Genesis. W kolejnych latach kariery kilkakrotnie sięgała do repertuaru innych wykonawców, szczególnie z lat 60. i 70 XX wieku. Hołd swoim bohaterom muzycznym oddała m.in na Przystanku Woodstock oraz Memoriale Jona Lorda. Zbiór takich nagrań, z repertuaru m.in Led Zeppelin, Jefferson Airplane, Deep Purple, znalazł się na wydanym w grudniu 2015 CD/DVD Flower Power, będącym zapisem koncertu z festiwalu Przystanek Woodstock 2015.

9 grudnia 2016 roku ukazał się jej trzeci album studyjny zatytułowany Retronarodzenie.


Organizator
Patroni medialni
Partner
ART GREY
Telewizja Polska 3 Olsztyn Portal Miasto Węgorzewo Biuro Promocji UM w Węgorzewie Top Guitar
Radio AFERA Gazeta Olsztyńska Mazury.info.pl Gazeta Współczesna
Gigs.pl Węgorzewski Tydzień Studio nagrań Band.pl UWM FM
Gmina Węgorzewo
 
Węgorzewski Centrum Kultury
 
Fundacja Ochrony Wilekich Jezior Mazurskich