Home >>

Gwiazdy Naturalnie Mazury Festiwal 2017

  • Wprowadzono:

08.07.2017 sobota 18.00

Babylon Raus powstał ponad dekadę temu, 13-go maja 2016 roku ukazał się pierwszy album grupy zatytułowany „Greatest Hits”

Członkowie zespołu
Budzik – perkusja,
MesBrutah – samplery,
Niedźwiedź – gitary,
Pako Sarr – śpiew,
Piroman – bas,
tj (foj) – śpiew,
Tony Junior B.I.G. – śpiew.
https://www.youtube.com/watch?v=HSx7R05XjbE
07.07.2017 piątek 22.30
Zespół Omen powstał w Radomiu w latach 90 tych XX wieku. Z garażowego grania kilku kumpli
i przyjaciół wykrystalizowała się kapela rockowa o mocnym brzmieniu i przyjemnym soudndzie. Zespół i komponował i grał w składzie: Tomasz Siwak –wokal, Radosław Czajor – gitara solowa, Artur Rejczak – gitara prowadząca, Gerard Chodyra – bas, Paweł Buczma – perkusja. Omen w tym składzie w 1996 roku w Izabelin Studio pod okiem Jarka Pruszkowskiego zarejestrował swoją pierwszą płytę długogrającą pod tytułem „Ukryty”. Płytę tą promował wydany
przez Ania Box Music mini-longplay „Wszystko czego ci brak”.W wersji odśnieżonej płyty pt. „Ukryty”, mixem i masteringiem zajął się̨ osobiście
Andrzej Puczyński na przełomie 2013 i 2014 r.Również w 1996 roku Omen nagrał muzykę do filmu pt. „Miasto z wyrokiem”. Jest to dokument fabularyzowany w reżyserii Wojciecha Maciejewskiego i Jacka Gwizdały o wydarzeniach robotniczych protestów w Radomiu w czerwcu 1976 r. Piosenka Omen „76” stała się główną piosenka promującą ten film i w nim wielokrotnie się przewijającą.Materiał zawarty na płycie Omen pt. „Ukryty” jest mocno zróżnicowany, od potężnych riffów
do cukierkowych ballad (np. utwór „Wszystko czego ci brak“ umieszczony został w 1997 r.
na składance „Najpiękniejsze polskie ballady“).

Radomski zespół OMEN, wznowił swoją muzyczną działalność po ponad 15 letniej przerwie i na przełomie 2015 – 2016 roku, zarejestrował materiał na nową płytę w Izabelin Studio pod czujnym J okiem Andrzeja Puczyńskiego, w Sonus Studio pod okiem Michała Masztala
oraz w Radomskiej Szkole Rocka pod kierunkiem Marcina Limka i Piotrka Martysiaka.

Planowany termin publikacji płyty pod tytułem „Samer” jest na 1 września tego roku tj. 2017 r., której to wydawcą jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

W maju 2017 r. został wydany został singiel promujący tę płytę pod tytułem „Samer chwila”.
Do piosenki Chwila został nakręcony teledysk, który swoja premiera będzie miał
pod koniec maja 2017 r.

W chwili obecnej kończą się prace przy Wokalach oraz mixach i masteringu ostatnich 3 piosenek
z płyty Samer. Materiał zawarty na nowej płycie Omen jest rockowo bardzo szeroki,
od romantycznych ballad do potężnych gitarowych riffów. Niewątpliwym atutem jest świetne czucie rytmu, niestandardowe bity i wyjątkowy sound nagranych piosenek a całość zapakowana w wyjątkowe rockowe brzmienie. Wśród kilkunastu piosenek każdy znajdzie coś dla siebie
a te piosenki trafiając w szerokie gusta odbiorców umilą wspaniałe Chwile nadchodzącego lata.

Obecny skład zespołu: Tomasz Siwak – wokal, Radosław Czajor – gitary, Piotr Żak – bas, Paweł Buczma – perkusja, Rafał Balicki – klawisze

09.07.2017 niedziela

HLA – zawodowy  zespół rockowy  promujący transplantację narządów jako swoją misję dodaną do muzykowania.

HLA to nazwa kodu genetycznego, którym się różnimy. W transplantacji ten kod jest mega ważny.

Nasze koncerty to swoiste misterium  życia. Tytuł  „Zostaw serce na ziemi” odwołuje się do najgłębszych pokładów wrażliwości ludzkiej.  Promocja transplantacji jest  ważna przez swoją uniwersalność dla każdego z nas,   dla innych, promocja i konfirmacja życia poprzez bezinteresowne dzielenie się swoim ciałem, cud transplantacji.

Może to i jest banalne, gdy wciąż powtarzamy, że tutaj mówimy o pokonaniu przez człowieka śmierci jako naszego uniwersalnego wroga. Chcemy wszyscy tutaj być na ziemi, pracować, stresować się, bawić się, cieszyć i być zdrowymi. Przekazanie życia, mojego życia komuś, jest jak religia, cud. To górnolotność, ale tutaj nic innego nie pasuje. To jest cud, to jest górnolotne ale zaproszamy Was, Ciebie tutaj by tę sprawę to dzielenie się sobą odczarować, zdjąć z piedestału, unormalnić, ucodziennić, zbanalizować, nie ujmując wielkości transplantacji, pchnąć ją w kierunku najzwyklejszej normalności. Umieram więc daję życie? Czy to banalne? Nie banalne ale powinno być normalne i zwykłe, bez zastanawiania się.

Wspaniały kochany kolego/koleżanko, chciałbym by  Twoja obecność na naszych koncertach nie była tylko   wyłączną fascynacja muzyką ale byś był tutaj sercem i duszą dla tej wspaniałej i wspólnej sprawy, i że Twoja wspaniała, energia, którą przyniosłeś zostanie z nami. Ty natomiast wyniesiesz z naszego koncertu więcej, niż z każdego innego.  Wspólnie poprawmy ten jeden kawałek świata. Spotkajmy się za parę lat i powiedzmy sobie, tak te wielkie, górnolotne kiedyś parę lat temu decyzje o dzieleniu się o zostawianiu serca na ziemi są teraz normalne i zwykłe jak łyk porannej kawy, wspaniałe, dające ciepło, energię ale tak zwykłe, codzienne i oczywiste.

09.07.2017 niedziela

Kuśka Brothers – polska grupa punk rockowa założona w 1995 w Olsztynie. Muzyka formacji to bezpretensjonalny mix melodyjnego punk rocka, przewrotnych tekstów i szczerego scenicznego rozbisurmanienia. Najmocniejszą stroną grupy są koncerty, bez rozpiski, z dużym udziałem widowni i sporą dozą improwizacji. Między innymi dzięki temu Kuśka Brothers jest jedną z najpopularniejszych formacji funkcjonujących w nieoficjalnym obiegu muzycznym.  Specyficzny klimat i kontakt z publicznością powodują, że występy KUŚKA BROTHERS to bardziej otwarte happeningi niż konwencjonalne koncerty. W swoim CV zespól ma m.in.

  • 1995 – nagroda publiczności na Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA w Łodzi
  • 1998 – nagroda publiczności na festiwalu Prince Rocks Poland w Węgorzewie

08.07.2017 sobota 21.30

Maleo Reggae Rockers został założony w 1997 r przez Darka Maleo Malejonka. Po roku pracy w lutym 1998 ukazuje się pierwsza płyta  pt. „ZaZuZi” (PolyGram Polska). Darek zaprosił do współpracy znakomitych muzyków. Album wypełnia muzyka reggae z elementami folkloru. Płyta stała się dla Maleo okazją do powrotu do źródeł, do muzyki której zawsze słuchał, którą zawsze grał. W 2006 roku nakładem Universal Music Polska ukazuje się kolejna płyta zespołu zatytułowana „ReggaeMova”, która zebrała niezwykle pochlebne opinie. Jako pierwszy zespół reggae w Polsce MRR brał udział w trasie koncertowej Lato z Radiem, grając 20 koncertów w różnych częściach Polski. Zespół uczestniczył również w koncertach upamiętniających Powstanie Warszawskie : „Pamiętamy 44- Gajcy”, „Warszawskie Dzieci” oraz koncertach poświeconych walce o demokrację na Białorusi –  „Solidarni z Białorusią”.  Początek 2011 roku to seria koncertów klubowych, a następnie powrót do sali prób i rozpoczęcie prac nad nową płytą. Efektem długich  muzycznych sesji jest płyta „Rzeka Dzieciństwa” (2011, Universal Music Polska), która swoją premierę miała 01 lipca 2011. Ostatni  album  – Wake up uzyskał nominacje do Fryderyków 2016 w kategorii  Album roku – muzyka korzeni .

08.07.2017 sobota 19.35

„Panny Wyklęte” –  kompilacja nagrań polskich wykonawców, to projekt muzyczny autorstwa  Dariusza Malejonka i artystek polskiej sceny muzycznej, zainspirowany historią Żołnierzy Wyklętych. W projekcie wzięli udział:  Grupa Maleo Reggae Rockers, Ania Brachaczek, Jadwiga Basińska, Gonix, Halina Mlynkova, Ifi Ude, Kasia Kowalska, Kasia Malejonek, Lilu, Marcelina, Marika, Mona, Paresłów, Ania Przybysz, Natalia Przybysz i Paulina Przybysz.
Projekt  „Panny Wyklęte” na Naturalnie Mazury  zaprezentują  Kasia Kowalska, Marika, Ola Nowak i Anna Szafraniec wraz z zespołem Dziewczyny, Marcelina, Kasia Malejonek  no i oczywiście Maleo Reggae Rockers.

07.07.2017 piątek 19.50

Kult​ kolejną gwiazdą Naturalnie Mazury Festiwal! Czy Kazika trzeba komuś przedstawiać? Dodamy tylko, że mimo 35 lat na scenie KULT w dalszym ciągu jest jednym z najważniejszych zespołów. W plebiscycie Antyradia kapela Kazika został zespołem rocku, a ich album „Wstyd” najlepszą płytą rocku. Gratulujemy i do zobaczenia w Węgorzewie! To będzie długi i pełen energii koncert!

08.07.2017 sobota 22.50

Kasia Kowalska to jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła od debiutanckiego albumu Gemini, wydanego w 1994, okrytego potrójną platyną, z którego pochodzą przeboje „Jak rzecz” czy „Oto ja”. Kolejne płyty to kolejne „platynowe” sukcesy: w 1995 ukazała się koncertowa płyta „Koncert inaczej”, w tym roku też podczas Sopot Festival zdobyła Grand Prix i Nagrodę Publiczności za utwór „A to co mam”; w 1996 roku wydała album „Czekając na…”; w 1997 wystąpiła w filmie „Nocne graffiti” u boku Marka Kondrata; rok 1998 to kolejny sukces w postaci albumu „Pełna obaw”. W latach 2000-2008 ukazały się jeszcze albumy „5”, „Antidotum”, „Samotna w wielkim mieście”, „Antepenultimate”, które zdobywały serca słuchaczy i uznanie krytyków, i jak poprzednie, zdobyły status platyny. Rok 2010 przyniósł bardzo dobrze przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytykę album z utworami Grzegorza Ciechowskiego „Moja Krew”. Kasia ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym Fryderyki, Superjedynki i MTV European Music Awards, i choć od wydania pierwszej płyty minęło wiele czasu, i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięki, miłość do muzyki i pasja z jaką ją wykonuje. Kasia Kowalska oprócz wielu projektów i kooperacji muzycznych bierze też udział w projekcie Panny Wyklęte, dla którego wraz Darkiem Maleo Malejonkiem stworzyła kompozycję „Niezłomni”.

07.07.2017 piątek 17.45

FARBEN LEHRE kolejną gwiazdą Naturalnie Mazury Festiwal! Farben Lehre to solidne punkowe granie i niebanalne teksty. Płocki zespół już od trzech dekad muzycznie komentuje otaczającą nas rzeczywistość. Wiemy, że wokalista Wojtek Wojda jest w trakcie pisania nowych utworów i liczymy, że na węgorzewskiej scenie usłyszymy świeże kawałki! Kultowych „Spodni z GS-u” i „Matury” też nie może zabraknąć!!!

07.07.2017 piątek 23.20

ORGANEK – Zespół został założony w formie „power trio” w 2013 roku przez wokalistę i gitarzystę Tomasza Organka, znanego z występów w zespole SOFA. Muzyk zaprosił do współpracy kolegów z macierzystego zespołu: basistę Adama Staszewskiego oraz perkusistę Roberta Markiewicza. Debiutancki album formacji zatytułowany Głupi ukazał się 12 maja 2014 roku nakładem wytwórni muzycznej Mystic Production. W nagraniach sesyjnie wziął udział klawiszowiec Tomasz Lewandowski, który później został oficjalnym członkiem zespołu. Wydawnictwo zadebiutowało na 49. miejscu polskiej listy przebojów OLiS. Produkcja została pozytywnie odebrana przez krytyków muzycznych. Ze szczególnym entuzjazmem spotkała się w recenzji reaktora serwisu CGM Artura Rawicza, który zwrócił uwagę, iż: „Ciężko dziś o płytę błyszczącą szlachetnym wspólnym mianownikiem i równocześnie zachwycającą różnorodnością”.

„Mississippi w ogniu” od 21 tygodni na LP3.  Tydzień  temu na miejscu 2.

08.07.2017 sobota 00.20

T.Love – polski zespół muzyczny założony w 1982 w Częstochowie. W początkach kariery, w latach 80. XX wieku, pozostający pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystający również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka. Większość albumów grupy uzyskało status złotych płyt, a składankowy Love, Love, Love – The Very BesT.Love – w roku 2012 status platynowej płyty. W trakcie dotychczasowej kariery zespół zagrał koncerty prawie w całej Europie, a także wielokrotnie w Stanach Zjednoczonych. W Węgorzewie  zespół zaprezentuję swoje największe przeboje, nie zabraknie też pewnie nowości z ostatniej płyty, której premiera miała miejsce w końcu 2016 r.

07.07.2017 piątek 00.50

LUXTORPEDA – polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Muzyk do współpracy zaprosił związanych z zespołem 2Tm2,3 gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika oraz ówczesnego perkusistę Turbo i zespołu Armia Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa.

W dorobku cztery albumy studyjne: Luxtorpeda (2011), Robaki (2012), A morał tej… (2014) i MYWASWYNAS (2016)

 

 

 

 


Organizator
Dofinansowanie
Partner
ART GREY
Fundacja Zatrzymać Czas
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Gmina Węgorzewo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie
  Fundacja PKO BP Fundacja Lotto Powiat Węgorzewski Fundacja PGNiG
Węgorzewski Centrum Kultury
 
Fundacja Dla Transplantacji
 
Legalna Kultura
 
Patronat honorowy
Patroni medialni
Partnerzy
SEKRETARZ STANU - Ministerstwo Obrony Narodowej  
Telewizja Polska TVP Info Trójka Polskie Radio Polska Agencja Prasowa
 
Telewizja Polska 3 Olsztyn Radio Olsztyn Gazeta Olsztyńska Top Guitar
 
Gazeta Współczesna Studio nagrań Band.pl Mazury.info.pl Infomusic.pl
Teraz Rock Portal Miasto Węgorzewo Life4Sound - żyjemy muzyką Suwalki.info
Biuro Promocji UM w Węgorzewie Rock Area Dark Planet Gigs.pl
Radio Akadera Fabryka Zespołów Radio 5 Węgorzewski Tydzień
Tyskie
Polska Grupa Energetyczna
Poczta Polska