Home >>

HLA

  • Wprowadzono:

09.07.2017 niedziela g. 20.15

HLA – zawodowy  zespół rockowy  promujący transplantację narządów jako swoją misję dodaną do muzykowania.

HLA to nazwa kodu genetycznego, którym się różnimy. W transplantacji ten kod jest mega ważny.

Nasze koncerty to swoiste misterium  życia. Tytuł  „Zostaw serce na ziemi” odwołuje się do najgłębszych pokładów wrażliwości ludzkiej.  Promocja transplantacji jest  ważna przez swoją uniwersalność dla każdego z nas,   dla innych, promocja i konfirmacja życia poprzez bezinteresowne dzielenie się swoim ciałem, cud transplantacji.

Może to i jest banalne, gdy wciąż powtarzamy, że tutaj mówimy o pokonaniu przez człowieka śmierci jako naszego uniwersalnego wroga. Chcemy wszyscy tutaj być na ziemi, pracować, stresować się, bawić się, cieszyć i być zdrowymi. Przekazanie życia, mojego życia komuś, jest jak religia, cud. To górnolotność, ale tutaj nic innego nie pasuje. To jest cud, to jest górnolotne ale zaproszamy Was, Ciebie tutaj by tę sprawę to dzielenie się sobą odczarować, zdjąć z piedestału, unormalnić, ucodziennić, zbanalizować, nie ujmując wielkości transplantacji, pchnąć ją w kierunku najzwyklejszej normalności. Umieram więc daję życie? Czy to banalne? Nie banalne ale powinno być normalne i zwykłe, bez zastanawiania się.

Wspaniały kochany kolego/koleżanko, chciałbym by  Twoja obecność na naszych koncertach nie była tylko   wyłączną fascynacja muzyką ale byś był tutaj sercem i duszą dla tej wspaniałej i wspólnej sprawy, i że Twoja wspaniała, energia, którą przyniosłeś zostanie z nami. Ty natomiast wyniesiesz z naszego koncertu więcej, niż z każdego innego.  Wspólnie poprawmy ten jeden kawałek świata. Spotkajmy się za parę lat i powiedzmy sobie, tak te wielkie, górnolotne kiedyś parę lat temu decyzje o dzieleniu się o zostawianiu serca na ziemi są teraz normalne i zwykłe jak łyk porannej kawy, wspaniałe, dające ciepło, energię ale tak zwykłe, codzienne i oczywiste.


Organizator
Dofinansowanie
Partner
ART GREY
Fundacja Zatrzymać Czas
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Gmina Węgorzewo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie
  Fundacja PKO BP Fundacja Lotto Powiat Węgorzewski Fundacja PGNiG
Węgorzewski Centrum Kultury
 
Fundacja Dla Transplantacji
 
Legalna Kultura
 
Patronat honorowy
Patroni medialni
Partnerzy
SEKRETARZ STANU - Ministerstwo Obrony Narodowej  
Telewizja Polska TVP Info Trójka Polskie Radio Polska Agencja Prasowa
 
Telewizja Polska 3 Olsztyn Radio Olsztyn Gazeta Olsztyńska Top Guitar
 
Gazeta Współczesna Studio nagrań Band.pl Mazury.info.pl Infomusic.pl
Teraz Rock Portal Miasto Węgorzewo Life4Sound - żyjemy muzyką Suwalki.info
Biuro Promocji UM w Węgorzewie Rock Area Dark Planet Gigs.pl
Radio Akadera Fabryka Zespołów Radio 5 Węgorzewski Tydzień
Tyskie
Polska Grupa Energetyczna
Poczta Polska