Home >>

OMEN

  • Wprowadzono:

07.07.2017  piątek g. 21.30
Zespół Omen powstał w Radomiu w latach 90 tych XX wieku. Z garażowego grania kilku przyjaciół wykrystalizowała się kapela rockowa o mocnym brzmieniu i przyjemnym soundzie. W 1995 roku w Izabelin Studio zespół pod okiem Jarka Pruszkowskiego zarejestrował swoją pierwszą płytę długogrającą pod tytułem „Ukryty”. Płytę tą promował wydany przez Ania Box Music mini-longplay „Wszystko czego ci brak”.

Zawarty na płycie „Ukryty” materiał, stylistycznie mocno zróżnicowany, od potężnych riffów czy brzmień grounge do lekkich ballad (np. utwór „Wszystko czego ci brak“ umieszczony został w 1997 r. na składance „Najpiękniejsze polskie ballady“). Na przełomie 2013 i 2014 r. ukazała się zremasterowana wersja płyty „Ukryty”, mixem i masteringiem zajął się osobiście Andrzej Puczyński.

W 1996 roku Omen nagrał muzykę do filmu pt. „Miasto z wyrokiem”. Jest to dokument fabularyzowany w reżyserii Wojciecha Maciejewskiego i Jacka Gwizdały o wydarzeniach robotniczych protestów w Radomiu w czerwcu 1976 r. Piosenka „76” stała się główną piosenka promującą ten film.

Zespół OMEN w 2014 roku wznowił swoją muzyczną działalność i w okresie marzec 2015 – grudzień 2016 zarejestrował materiał na nową płytę. Prace trwały w Izabelin Studio pod czujnym okiem Andrzeja Puczyńskiego, w Sonus Studio pod okiem Michała Masztala Rypienia oraz w Radomskiej Szkole Rocka pod kierunkiem Marcina Limka i Piotrka Matysiaka.

W maju 2017 roku zespół podpisał kontrakt płytowy z Agencją Muzyczną Polskiego Radia, czego efektem we wrześniu 2017 wydana zostanie płyta pod tytułem „Co mnie tutaj trzyma”. Również w maju 2017 r. wydany został singiel z promującymi nowe wydawnictwo piosenkami „Samer” i „Chwila”. Do piosenek tych zostały wyprodukowane teledyski, które swoją premierę będą miały podczas rozpoczynających się w czerwcu działań promocyjnych nowej płyty.

Niewątpliwym atutem nowego materiału są świetne czucie rytmu, niestandardowe bity i wyjątkowy sound nagranych piosenek oraz całość opakowana w wyjątkowe rockowe brzmienie. Wśród kilkunastu piosenek każdy znajdzie coś dla siebie, a piosenki trafiając w szerokie gusta odbiorców umilą wspaniałe Chwile nadchodzącego lata.

Obecny skład zespołu: Tomasz Siwak – wokal, Radosław Czajor – gitary, Kamil Roloff – gitara, Piotr Żak – bas, Rafał Balicki – klawisze, Paweł Buczma – perkusja.

 


Organizator
Dofinansowanie
Partner
ART GREY
Fundacja Zatrzymać Czas
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Gmina Węgorzewo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie
  Fundacja PKO BP Fundacja Lotto Powiat Węgorzewski Fundacja PGNiG
Węgorzewski Centrum Kultury
 
Fundacja Dla Transplantacji
 
Legalna Kultura
 
Patronat honorowy
Patroni medialni
Partnerzy
SEKRETARZ STANU - Ministerstwo Obrony Narodowej  
Telewizja Polska TVP Info Trójka Polskie Radio Polska Agencja Prasowa
 
Telewizja Polska 3 Olsztyn Radio Olsztyn Gazeta Olsztyńska Top Guitar
 
Gazeta Współczesna Studio nagrań Band.pl Mazury.info.pl Infomusic.pl
Teraz Rock Portal Miasto Węgorzewo Life4Sound - żyjemy muzyką Suwalki.info
Biuro Promocji UM w Węgorzewie Rock Area Dark Planet Gigs.pl
Radio Akadera Fabryka Zespołów Radio 5 Węgorzewski Tydzień
Tyskie
Polska Grupa Energetyczna
Poczta Polska